• הומאגן שמאים, איתמר דויטש

כיצד ומתי מגישים תביעה לחברת ביטוח? - מדריך

אם יש ברשותכם פוליסת ביטוח ונגרם לכם נזקים, ייתכן ותצטרכו להפעיל את הביטוח ולהגיש תביעה. מדריך זה מפרט מה עליכם לדעת לפני פנייתכם לגורם המבטח ומה לעשות אם מישהו תובע אתכם.


הגשת תביעה לחברת ביטוח

אם נגרמו לך נזקים וברצונך להגיש תביעה, יש לפנות לסוכן או לחברת הביטוח שלך בהקדם האפשרי ולבקש מהם לשלוח לך את טפסי התביעה. את הטפסים יש למלא בתשומת לב מירבית ולשמור עותק לעצמך.

לפני ששולחים את התביעה חשוב לבדוק:

* האם יש כיסוי לאירוע או לפריטים שניזוקו?

* האם התביעה עומדת במגבלות הזמן להגשתה?

* מהו גובה השתתפות עצמית? – אולי לא כדאי להגיש תביעה אם סכום התביעה נמוך או שווה להשתתפות עצמית

* האם הכיסויים בפוליסה הם בערכי כינון (חדש תמורת ישן)? - אם לא, הפיצויים עבור פריטים הנתבעים יהיו נמוכים מעלות החלפתם. הסיבה לכך היא שהמבטחים מפחיתים את סכומי התביעה בגין בלאי.


בעת הגשת התביעה יהיה עליך לצרף את כל המסמכים שיעזרו לתביעתך, ובכלל זה תמונות של הנזקים, קבלות אישורים רפואיים, וכו'. כמו כן, יהיה עליך לשמור עותקים של המקור למקרה שתביעתך תיחקר או תידחה.

שיקלו היטב את היתרונות של מינוי שמאי פרטי ואת ההשלכות של ניהול תביעה מול חברת ביטוח בעצמכם ללא ייצוג הולם.ביטוח נוסף

המבטח שלך עשוי לשאול אם יש לך ביטוח נוסף שעשוי לכסות את התביעה. יהיה עליך ליידע אותו אם יש לך ביטוח אחר שעשוי להציע גם כיסוי, למשל ביטוח תכולת בית.


האם כדאי להגיש תביעה לחברת הביטוח אם הנזק הניראה לעין הוא קטן ואינו משמעותי?

התשובה היא כן.

גם אם אין בכוונתך להגיש בשלב זה תביעה, אלא לטפל בנזקים בעצמך, תמיד עליך לספר למבטחים שלך על האירוע. אחרת עשויות להגרם בעיות בהמשך.

חשוב לזכור כי ישנם אירועים שהנזקים בהם אינם ניכרים מייד לעין ויכולים להתפתח בהמשך (למשל נזקי מים לדלתות ומשקופים לאחר הצפה)


כיצד לפעול אם מישהו טוען נגדך ותובע ממך נזקים?

אם מישהו מגיש תביעה נגדך, עליך להודיע ​​למבטח שלך בהקדם האפשרי ולשלוח לו את כל מסמכי התביעה. מחויבותך היא לתת לחברת הביטוח שלך לטפל בתביעה – בכל מקרה אין לפעול לתיקון הנזקים ללא קבלת אישור מהמבטחים.


נגרם לכם נזקים? פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות

טל' 02-5322020, 058-5554343